Křišťálová broušená váza - 155mm

Dejte vyniknout jakékoliv kytičce. Sami se přesvědčte, jak jí nový křišťálový kabátek bude náramně slušet. Ruční výroba. Exkluzivní broušený křišťál té nejvyšší řemeslné kvality.

Ruční výroba. Exkluzivní broušený křišťál té nejvyšší řemeslné kvality.

*****

Jsme opravdu hrdí, že ryze česká firma Sklo Šafránek spojila své síly a jméno s námi a můžeme Vám nabídnout ojedinělé a nádherné produkty v naší kolekci eSKaeLO. Spolupráce nás těší o to více, že rovněž podporujeme jednu z českých perel - sklářský průmysl.

*****

Každý z výrobků od firmy Sklo Šafránek je vyroben v omezeném počtu kusů. Výrobky splňují Není výjimkou, že dražší a exkluzivní produkty jsou pouze jeden svého druhu a ve své podstatě se může jednat o investiční sklo.

 

 

 

 

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: 1114
Značka: eSKaeLO
9 500 Kč –5 % 9 025 Kč
Kategorie: Broušené sklo
1127 kristalova brousena vaza 155mm
9 500 Kč –5 %

Motiv/dekor - Praha. Návrh - Aleš Sucharda.

Absolutní zručnost v oboru, výtvarné cítění a schopnost inovace dávají vzniknout výjimečným sklářským výrobkům pod značkou Sklo Šafránek. Na prvním místě stojí špičková kvalita provedení a estetická hodnota. Zkušení brusiči a rytci jsou doslova umělci a mistři svého oboru.  

Sklo Šafránek nabízí široký sortiment tvarů, dekorů a motivů. Věnuje se též exkluzivní zakázkové výrobě. Veškerá produkce se po celou dobu existence firmy vyznačuje nejvyšší kvalitou provedení, a kromě osvědčených dekorů a námětů se věnuje progresu v rámci používaných technik. 

K designování broušeného skla využívají skládání dekorů osvědčených fragmentů - muřiny, kozlíky, tříhránky, šestihránky, osmihránky, vídeňská mata apod. Velmi často jsou celé dekory vlastní modifikací desítek let starých návrhů, ať zavedených, či méně známých. Přicházejí na trh i s dekory zcela novými a originálními.

U designu rytého skla jsou mimo jiné využívány motivy, které vytvořili slavní malíři - ne před desítkami let, nýbrž před stovkami. Do rytí skla se však mistři ze Skla Šafránek snaží vtisknout svůj osobitý a jedinečný rukopis.

*****

Rozdíl v technickém provedení lze shrnout do tří hlavních bodů: hloubka, přesnost, bohatost. Hlubší je každý jeden provedený řez v produktu. Přesnost hledejte v místech, kde se jednotlivé fragmenty dotýkají, či jsou zakončovány špičkou. Bohatost lze spatřit v dekoru složeného z více řezů, což v kombinaci s větší hloubkou dá vyniknout krásně plnému dekoru. Výrazný rozdíl je rovněž v následném mechanickém a časově náročném oleštění volných ploch.

*****

Péče o výrobek: Vázu doporučujeme výhradně k ručnímu mytí. K vyleštění lze použít suchou a čistou utěrku.


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Sklo Šafránek je rodinná firma zaměřená na výrobu luxusního, ručně broušeného a rytého skla.

Firmu Sklo Šafránek založil v roce 1990 pan Jiří Šafránek. Ovšem kořeny firmy sahají mnohem hlouběji. Zakladatel firmy si splnil svůj celoživotní sen a navázal na rodinnou tradici v oboru broušení skla, kterou ve dvacátých letech minulého století započal jeho strýc a též jeho učitel, pan František Šafránek. Pan Jiří Šafránek se celý produktivní věk pohyboval ve sklářském prostředí - ať již jako brusič skla, vedoucí výroby v národním podniku Železnobrodské sklo Železný Brod či jako technolog skla v proslulé Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě – a posbíral velké množství umu, znalostí a zkušeností, jež mohl uplatnit ve své firmě. Zakoupil a oživil jednu dávno nefungující brusírnu, ležící v lesích nedaleko Železného Brodu, ve které sám v padesátých letech 20. století brousil. Neuvěřitelné, ale již v důchodovém věku zahájil výrobu luxusního broušeného skla. Po několika letech se přidala i nejnáročnější technika zušlechťování skla – rytí. Okrajově i pískování skla a skleněná bižuterie. 

Na dloholetou rodinnou tradici v oboru navázal vnuk pana Jiřího Šafránka, absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, pan Radek Vavřač, který převzal vedení firmy v roce 2013.

Zpět do obchodu