Náš příběh

smx0

A my jsme rádi, že vám Zomaela můžeme představit. Zrodil se na přelomu roku 2020/2021 v našich hlavách. Ve svém jméně kombinuje písmena z jmen lidí, kteří pro nás hodně znamenají.

S manželem jsme se potkali, když jsme oba pracovali v Německu na Bodamském jezeře na centrále naší pobočky významné automotive společnosti.

To místo je opravdu kouzelné. Nádherná a čistá příroda všude kolem. Své si najde každý – cyklistika, turistika, plavání, jachting, hory. Příroda vás naprosto strhne - takže dokonce i nelyžař se začne učit lyžovat, neplavec se konečně odhodlá dát poprvé hlavu pod vodu, necyklista si přiveze kolo a šlape do pedálů, neturista zdolává alpské kopce. Mluvím z vlastní zkušenosti;) A pak, když se ohlédnete, zjistíte, že:

...

Stojíte na lyžích v Söldenu na červené sjezdovce na bouli v šílené mlze a minus 18. A říkáte si, jestli tenhle sjezd přežijete, tak už všechno.

Plavete pod vodou podél břehu Bodamského jezera k molu v druhé vesnici. A pak, v hecu, že se vám tak hezky plave, vás napadne přeplavat Bodamské jezero na druhý břeh – do Švýcarska! Vezmete si do sáčku 10 EUR a před sebou manžel rukou odtláčí nafukovací člun, kdyby přeci jen náhodou došly síly. Mezitím na vás mávají velké lodě, jestli je vše v pořádku, protože opravdu vypadáte jak dva topící se blázni uprostřed jezera. A ono kupodivu je. Doplavete na druhý břeh, ve švýcarské kavárně si koupíte 2 espressa za 6 EUR a dáte paní spropitné 4 EUR, na molu si vypijete výborné kafe, za doprovodu zcela nechápajících pohledů poklidných švýcarských důchodců, kteří se vyhřívají v kavárně při zapadajícím sluníčku, skočíte zpět do jezera a plavete na druhý břeh domů. A říkáte si, jestli na ten druhý břeh vůbec doplavete a pokud ano, jestli v tom stmívání trefíte vaše molo, tak už všechno.

smx2

Rozhodnete se, neplánovaně, když už jste na víkend ve Švýcarsku, jít na lehký turistický okruh pod Matterhornem. Šlapete si, dojímáte se nádhernou krajinou a výhledem, pijete vodu z horských potůčků, sluníčko svítí. Tak pojďme, půjdeme víc k Matterhornu a uvidíme, kam dojdeme. A ono vám to nedá. Jdete a jdete, nohy vás nesou jedna báseň, sluníčko svítí. Nad Matterhornem se sklání černý mrak a tušíte, že brzy převezme nadvládu. Začíná kapat. A už prší. A opravdu hodně prší a bouřku cítíte v každém nádechu. Otáčíte se zpět a co vám nohy a dech dovolí, ale zase ne moc rychle, protože kameny hodně kloužou, pelášíte zpět do Zermattu. Protože když máte fobii z bouřek a výšek, není nejlepší být v tuto chvíli na horách. A říkáte si, jestli tohle dáte, tak už všechno.

smx3

V pokročilém stádiu těhotenství jedete na příjemný „čumendový“ výlet na Kaunertal a když už tam jste, tak si přeci jen tak vyšlápnete pár metrů výš, ať máte výhled, a pak dalších pár metrů, a pak dalších, a pak dalších, a najednou šlapete v manželových stopách, protože nemáte mentální ani fyzickou sílu dělat už žádné vlastní stopy v tom hlubokém sněhu na zavřené sjezdovce (zavřené ne kvůli covidu, ale v roce 2017 kvůli opravě lanovky). A když už jste tak nahoře, tak to přeci nevzdáte. Takže soptíte, osvojíte si v duchu všechny nadávky světa a šlapete. Až nahoru. V tom triku, lehké bundě a nízkých botách. A nahoře potkáte 2 lidi, kteří na vás koukají jak na největšího blázna. A vy vlastně ten největší blázen jste. Protože jste právě vynesli do výšky nad 3000mnm 2v1. A kocháte se desítky minut neopakovatelným výhledem na rakouskou i italskou stranu. A dodáváte si odvahu sejít dolů. A pak? Sestup, vlastně ne, sjezd. Protože si prostě sednete na tu lehkou bundu a po zadku tu sjezdovku sjedete dolů. A říkáte si, jestli tohle přežijete s miminkem ve zdraví, tak už všechno.

smx4

smx9

Střih.

Sedíme v době covidové doma, kolem se batolí dvě malé děti – a my si říkáme, kdy znova něco podobného zažijeme? Nespoutaně, odvážně, s bušícím srdcem až v krku? Šťastni. Milujeme cestování a zážitky a tuto vášeň chceme předávat i našim dětem. Zcestovali jsme půl světa a těšíme se, až budeme pokračovat jako rodina.

...a začne klepat příležitost, jenže vy nemáte ty dveře. Tak je postavíte. Vítej, ZOMAELI!

Objevili jsme značku Sailbrace a cítili jsme se jí naprosto okouzleni. Zjistili jsme, že nemá zastoupení na českém trhu a rozhodli jsme se to změnit. Proto vznikl Zomael - s horoucí myšlenkou představit možnosti, jak můžete mít svou vášeň symbolicky neustále u sebe. Jako připomínku toho, co milujete a co vám přináší radost do života.

Nabídku jsme rozšířili o dvě další nové značky na trhu – Tisíce hvězd a Nautical Vibes - a pustili Zomaela za vámi. Věříme, že budete nadšeni stejně jako my.

smx8

Zpět do obchodu