Křišťálová broušená sklenička na champagne (flétna) - 150 ml - Snídaně v hotelu

Slavte stylově! Dejte chladit jahody, dopřejte si výborné champagne a potěšte své smysly.

Ruční výroba. Exkluzivní broušený křišťál té nejvyšší řemeslné kvality.

*****

Jsme opravdu hrdí, že ryze česká firma Sklo Šafránek spojila své síly a jméno s námi a můžeme Vám nabídnout ojedinělé a nádherné produkty v naší kolekci eSKaeLO. Spolupráce nás těší o to více, že rovněž podporujeme jednu z českých perel - sklářský průmysl.

*****

Každý z výrobků od firmy Sklo Šafránek je vyroben v omezeném počtu kusů. Není výjimkou, že dražší a exkluzivní produkty jsou pouze jeden svého druhu a ve své podstatě se může jednat o investiční sklo.

 

 

 

 

Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: ES208
Značka: eSKaeLO
2 990 Kč
Kategorie: Broušené sklo

Motiv/dekor - Waves (Oceán). Návrh - Aleš Sucharda.

Absolutní zručnost v oboru, výtvarné cítění a schopnost inovace dávají vzniknout výjimečným sklářským výrobkům pod značkou Sklo Šafránek. Na prvním místě stojí špičková kvalita provedení a estetická hodnota. Zkušení brusiči a rytci jsou doslova umělci a mistři svého oboru.  

Sklo Šafránek nabízí široký sortiment tvarů, dekorů a motivů. Věnuje se též exkluzivní zakázkové výrobě. Veškerá produkce se po celou dobu existence firmy vyznačuje nejvyšší kvalitou provedení, a kromě osvědčených dekorů a námětů se věnuje progresu v rámci používaných technik. 

K designování broušeného skla využívají skládání dekorů osvědčených fragmentů - muřiny, kozlíky, tříhránky, šestihránky, osmihránky, vídeňská mata apod. Velmi často jsou celé dekory vlastní modifikací desítek let starých návrhů, ať zavedených, či méně známých. Přicházejí na trh i s dekory zcela novými a originálními.

U designu rytého skla jsou mimo jiné využívány motivy, které vytvořili slavní malíři - ne před desítkami let, nýbrž před stovkami. Do rytí skla se však mistři ze Skla Šafránek snaží vtisknout svůj osobitý a jedinečný rukopis.

*****

Rozdíl v technickém provedení lze shrnout do tří hlavních bodů: hloubka, přesnost, bohatost. Hlubší je každý jeden provedený řez v produktu. Přesnost hledejte v místech, kde se jednotlivé fragmenty dotýkají, či jsou zakončovány špičkou. Bohatost lze spatřit v dekoru složeného z více řezů, což v kombinaci s větší hloubkou dá vyniknout krásně plnému dekoru. Výrazný rozdíl je rovněž v následném mechanickém a časově náročném oleštění volných ploch.

*****

Péče o výrobek: Skleničku doporučujeme výhradně k ručnímu mytí. K vyleštění lze použít suchou a čistou utěrku.


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Sklo Šafránek je rodinná firma zaměřená na výrobu luxusního, ručně broušeného a rytého skla.

Firmu Sklo Šafránek založil v roce 1990 pan Jiří Šafránek. Ovšem kořeny firmy sahají mnohem hlouběji. Zakladatel firmy si splnil svůj celoživotní sen a navázal na rodinnou tradici v oboru broušení skla, kterou ve dvacátých letech minulého století započal jeho strýc a též jeho učitel, pan František Šafránek. Pan Jiří Šafránek se celý produktivní věk pohyboval ve sklářském prostředí - ať již jako brusič skla, vedoucí výroby v národním podniku Železnobrodské sklo Železný Brod či jako technolog skla v proslulé Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě – a posbíral velké množství umu, znalostí a zkušeností, jež mohl uplatnit ve své firmě. Zakoupil a oživil jednu dávno nefungující brusírnu, ležící v lesích nedaleko Železného Brodu, ve které sám v padesátých letech 20. století brousil. Neuvěřitelné, ale již v důchodovém věku zahájil výrobu luxusního broušeného skla. Po několika letech se přidala i nejnáročnější technika zušlechťování skla – rytí. Okrajově i pískování skla a skleněná bižuterie. 

Na dloholetou rodinnou tradici v oboru navázal vnuk pana Jiřího Šafránka, absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, pan Radek Vavřač, který převzal vedení firmy v roce 2013.

Zpět do obchodu