Zomael novinky

 

 

 

O minerálních kamenech

Vstupte s námi do fascinujícího světa minerálních kamenů, kde každý kámen nese svůj vlastní příběh a energetický odraz. Minerály nejsou jen kameny; jsou to živé skvosty Země, plné historie, síly a krásy. A co je nejlepší? Můžeme je nosit jako šperky, které nám pomáhají nejen zdobit naše tělo, ale také harmonizovat naši energii.

Když se ponoříme do světa minerálů, objevíme nekonečnou paletu barev, tvarů a vlastností, které každý kámen nese. Začněme tím, že se podíváme na několik fascinujících minerálů a jejich význam. S těmito minerály se setkáte ve špercích naší autorské značky TISÍCE HVĚZD. Připravte se na cestu za vědomím a zábavou, která vás provede světem, kde se setkáváme s krystaly, drahými kameny a jejich úchvatnými příběhy. Každý kámen je jako malá kniha, kterou můžeme otevřít a ponořit se do jejího příběhu – a my vás rádi provedeme tímto magickým dobrodružstvím!

A možná víte, že každý z minerálů je propojen s konkrétním znamením zvěrokruhu. Ke každému znamení ovšem patří více kamenů, kombinací je tedy více. 

💫 Znamení zvěrokruhu a minerální kameny, které se k němu vážou

 • Vodnář (21.1. - 19.2.)
 • Ryby (20.2. - 20.3.)
 • Beran (21.3. - 20.4.)
 • Býk (21.4. - 20.5.)
 • Blíženci (21.5. - 21.6.)
 • Rak (22.6. - 22.7.)
 • Lev (23.7. - 23.8.)
  • Křišťál, Karneol, Tygří oko, Sluneční kámen, Pyrit, Topaz, Granát, Bílý onyx, Vločkový obsidián, Jaspis dračí krev, Citrín
  • Prozkoumat šperky vhodné pro Lva
 • Panna (24.8. - 23.9.)
  • Ametyst, Amazonit, Lapis lazuli, Karneol, Tygří oko, Bílý howlit, Dumortierit, Červený jaspis, Sodalit, Čaroit, Šedý achát, Citrín
  • Prozkoumat šperky vhodné pro Pannu
 • Váhy (24.9. - 23.10.)
  • Fluorit, Achát, Lapis lazuli, Tygří oko, Bílý Howlit, Růženín, Malachit, Chryzokol, Červený jaspis, Labradorit, Vločkový obsidián, Jadeit, Magnezit
  • Prozkoumat šperky vhodné pro Váhy
 • Štír (24.10. - 22.11.)
  • Ametyst, Fluorit, Achát, Karneol, Tygří oko, Malachit, Granát, Chryzokol, Bílý onyx, Vločkový obsidián, Jaspis, Černý turmalín, Býčí oko
  • Prozkoumat šperky vhodné pro Štíra
 • Střelec (23.11 - 21.12.)
 • Kozoroh (22.12. - 20.1.)
  • Křišťál, Ametyst, Achát, Lapis lazuli, Karneol, Sluneční kámen, Dumortierit, Bílý onyx, Vločkový obsidián, Sodalit, Jaspis, Černý turmalín, Záhněda
  • Prozkoumat šperky vhodné pro Kozoroha

 

💫 Vlastnosti a význam jednotlivých minerálních kamenů

 

ametyst, minerální kámen

AMETYS

Ametyst je mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou. Zároveň je kamenem lásky a věrnosti. Podporuje paměť, mysl a spojení s přírodou. Pomáhá nalézat duševní rovnováhu a má příznivé účinky na vnitřní růst a dozrávání. Býval kamenem králů, kteří si jej oblíbili především proto, že jim dodával rozhodnost a podporoval je v realizaci jejich vytyčených cílů. Svému majiteli přináší štěstí a úspěchy v podnikání. Posiluje imunitu a lečí jak vysoký, tak nízký krevní tlak. Pomáhá při regeneraci po náročných nejen sportovních výkonech. Léčí problémy s pateří a zrakem. Zahání negativní emoce, stres, nespavost a noční můry. 

Prozkoumat šperky s AMETYSTEM. Ametyst je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení ryby, beran, rak, panna, štír, střelec a kozoroh.

 

achát, minerální kámenachát šedý, minerální kámenACHÁT / ŠEDÝ ACHÁT

Achát je kamenem síly. V antice se zasazoval do brnění, aby dával válečníkům sílu a odvahu. Achát je též výborným ochranným kamenem, zejména pro děti. Achát dodává svému nositeli odvahu, sílu, dlouhověkost, lásku a ochranu před negativní energií. Pomáhá nám zbavit se negativních emocí jako je zahořklost, zloba, napětí i citové zklamání. Stabilizuje naši auru a chrání nás před stresem. Posiluje rozhodování, odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá při citových zklamáních. V oblasti zdraví předchází střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, oči, žaludek a dělohu.

Šedý achát má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je ochranným kamenem, zmírňuje stresové stavy a obnovuje tělesnou energii.

Prozkoumat šperky s ACHÁTEM a prozkoumat šperky s ŠEDÝM ACHÁTEM. Achát je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, ryby, beran, býk, blíženec, panna, váhy, štír, střelec a kozoroh.

 

AMAZONamazonit, minerální kámenIT

Amazonit je kámen odvahy a pravdy. Uklidňuje, tiší nervový systém a rozptyluje negativní energii. Navozuje pocit bezpečí. Zmenšuje strach a obavy. Podporuje intuici a úspěch v riskantních krocích. Amazonit byl velmi oblíbený už v Mezopotámii či starém Egyptě. Pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů a elektronických zařízeních. Udržuje v rovnováze metabolismus narušený blokací nervového systému, přináší úlevu při svalových křečích. Pomáhá s osteoporózou i zubními kazy.

Prozkoumat šperky s AMAZONITEM. Amazonit  je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, rak a panna.

  

korál, minerální kámen

KORÁL 

Korál byl kdysi považován za dar od bohů. Propojuje svého nositele s přírodou. Pomáhá lépe pochopit vlastní vnitřní já. Podporuje intuici, přátelství, mezilidské vztahy a sílu dosáhnout vytyčené cíle. Chrání před depresemi a odstraňuje stres. Přináší nám harmonii a klid. Povzbuzuje pozitivní myšlení, potlačuje deprese a zklidňuje rozbouřenou mysl. Je symbolem mateřství, ochraňuje matku i plod a ulehčuje porod. Pomáhá při poruchách krevního oběhu, mírní astma, posiluje srdeční činnost.

Korál je ideální pro lidi narozené ve znamení ryby a rak.

 

GRANÁT granát, minerální kámen

Granát je využíván již po staletí jako ochranný amulet. Byl využíván jako minerál, který varuje před blížícím se nebezpečím. Granát je velmi silný kámen, který přivádí velké množství energie. Posiluje lásku, věrnost a sebedůvěru. Pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc. Dodává životní energii. Dodává sebedůvěru, podněcuje aktivitu a posiluje pud sebezáchovy. Léčí krevní tlak, srdce a psychické problémy. Pomáhá pročišťovat a obnovovat organizmus.

Granát je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, beran, lev a štír.

  

HOWLIThowlit, minerální kámen

Howlit je uklidňujícím kamenem. Svému nositeli dodává harmonii, uvolnění těla a pomáhá při meditaci. Pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit. Pomáhá překonávat podrážděnost, nervozitu a otevírá čakru srdce, díky které je jeho nositel laskavější ke světu kolem sebe a sám sebe má více rád. Činní nás odolnějšími vůči stresu. Pomáhá při menstruaci, přináší úlevu při migrénách, léčí střeva, žaludek, ledvinové kameny, močový měchýř. Uvolňuje svaly a křeče. Snižuje horečky a zimnice.

Howlit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení rak, panna a váhy.

  

jaspis, minerální kámenjaspis dračí krev, minerální kámenJASPIS/JASPIS DRAČÍ KREV

Jaspis je symbolem štěstí, zdraví, krásy, vyrovnanosti a nezávislosti. Svého nositele chrání před negativní energií a poskytuje mu klid. Pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Jaspisu je přičítána velká magická moc a často se o něm hovoří jakožto o „matce všech kamenů“. Kromě toho prodlužuje sexuální rozkoš. Podporuje soustředění, přináší stabilitu a vyrovnanost. Přináší vnitřní útěchu v dobách, které jsou pro člověka emocionálně a duševně náročné. V oblasti zdraví podporuje imunitní systém, působí na kožní problémy a pomáhá skoncovat s kouřením. Posiluje zažívací ústrojí. Pomáhá s problémy potence a plodnosti, při bolestivé a nepravidelné menstruaci.

Jaspis Dračí krev - Ochraňuje před pocity méněcennosti a přivádí pozitivní energii. Jaspis dračí krev je kámen rovnováhy jak psychické, tak zdravotní.

Jaspis je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení štír, lev a kozoroh.

 

Lapis Lazuli, minerální kámenLAPIS LAZULI  

Lapis je jedním z nejstarších duchovních kamenů. Je výborný pro meditace. Přináší klid, působí proti depresi, rychle odstraňuje stres. Nejen že navozuje vnitřní klid a mír, ale býval v dávných dobách používán jako ochranný kámen pro malé děti, které se díky němu cítily velmi bezpečně. Podporuje radost, odvahu, lásku, poctivost a kreativitu. Upevňuje mezilidské vztahy. Podporuje správnou funkci krevního oběhu. Posiluje imunitní systém. Je vhodný pro komunikaci s dětmi s autismem či poruchou osobnosti. Posiluje sluch, čich a zmírňuje nespavost.

Lapis je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, ryby, býk, panna, váhy, střelec a kozoroh.

    

Křišťál, minerální kámenKŘIŠŤÁL

Je to univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie. Lze ho použít jako regulátor pro ostatní kameny. Zlepšuje trpělivost, mysl a dodává energii. Odstraňuje negativní emoce a uvolňuje bloky v těle tak, aby jím mohla volně proudit získaná energie. Povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení. Pomáhá při problémech se štítnou žlázou, zažíváním, krevním tlakem a tlumí migrény. Zajišťuje klidný spánek.

Křišťál je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, ryby, blíženec, lev a kozoroh.

 

Růženín, minerální kámenRŮŽENÍN 

Růžový křemen nebo-li růženín je kámen lásky. Patří mezi nejsilnější zesilovače energie na naší planetě. Růženín nás učí sebelásce, podporuje něžnost, přátelství a lásku k sobě samému i ostatním. Pomáhá nám projevovat jemné city a vnímavost. Podporuje fantazii, inspiraci i tvořivost. Stimuluje naši sexualitu a smyslnost. Učí nás trpělivosti a dává nám sílu odpouštět. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Pomáhá přijímat nezbytnost změn, jedná se o vynikající kámen pro zdolávání krize středního věku. Podporuje léčbu ledvin, srdce, jater, plic, močových cest i dutin. Působí blahodárně na mužské pohlavní orgány i na mužskou plodnost. Je výborný při rekonvalescenci. Působí skvěle na pleť, pomáhá redukovat vrásky a podporuje regeneraci pokožky.

Růženín je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, býk, blíženec, rak a váhy.

  

Opál, minerální kámenOPÁL

Opál je kamenem naděje a dobrosrdečnosti. Obsahuje barvy i schopnosti všech dalších kamenů, proto může být nabit a naprogramován každým typem energie. Pro zamilované je dokonce kamenem lásky. Opál přináší štěstí, podporuje náš osobní rozvoj a vnitřní krásu. Podporuje spontánnost, city, loajalitu a věrnost. Pomáhá nám objevit své skutečné já. Blahodárně působí na zrak, odstraňuje premenstruační syndrom, pomáhá při porodu, čistí krev a ledviny a dodává celkovou sílu k životu.

Opál je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, ryby, rak a střelec.

  

Sluneční kámem, minerálSLUNEČNÍ KÁMEN 

Tento kámen, silně nabitý sluneční energií, vás vnitřně prozáří. Je ochranným kamenem, dodává silnou ochrannou energii do Vašich domovů. Vnáší do života radost a světlo. Sluneční kámen je kamenem štěstí, zdraví a sexuality. Podporuje intuici, dodává sebedůvěru, životní energii - chuť žít a pozitivní náhled na svět kolem nás. Rozptyluje strach, zmírňuje stres a zvyšuje vitalitu. Pomáhá mírnit astma a je vhodný při problémech s nespavostí. Zvyšuje sexuální apetit. Zásobuje tělo velkým množstvím fyzické energie.

Sluneční kámen je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, lev a kozoroh.

  

Tygří oko, minerální kámenTYGŘÍ OKO 

Symbol odvahy, energie, pochopení, vášně, kreativity, sebejistoty a vyrovnanosti. Je to ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přináší svému nositeli peníze a dodává mu ochranu. Je ideální pro podnikatele - podporuje u nich dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch a kariérní postup včetně sebekritiky a zvládání stresu. Současně dodává pokoru a inspiruje zkusit nové věci. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese. Podporuje činnost jater, ničí viry a bakterie, posiluje oči, mírní astma. Zpomaluje metabolismus. Stimuluje plodnost a pomáhá při problémech s početím.

Tygří oko je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, býk, blíženec, lev, panna, váhy a štír.

  

Tyrkys, minerální kámenTYRKYS 

Tyrkys je léčivý kámen vhodný pro meditace. Má silné uklidňující účinky. Svému nositeli přináší štěstí, radost a bohatství a podporuje kreativitu. Kámen štěstí, amulet cestovatelů. Tyrkys se přizpůsobuje majiteli a proto by se neměl by se dědit. Uklidňuje řečníky před projevem na veřejnosti, podporuje kreativitu, brání sebepoškozování. Přináší vnitřní klid, působí proti depresi, strachu a stavech vyčerpání. Pomáhá při pravidelných bolestech hlavy. Je vhodný při potížích v oblasti krku a dýchacích cest, průdušek, srdce i problémy s pokožkou. Pomáhá při revmatismu, skleróze, obrně a blahodárně působí na dnu. 

Tyrkys je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, ryby, blíženec.

  

Záhněda, minerální kámenZÁHNĚDA

Jde o ochranný kámen, který je vhodný při meditování. Neutralizuje negativní energii a posiluje duchovní poznání a koncentraci. Pomáhá najít cestu k přírodě a její ochraně. Zahání noční můry a je ideální při odvykání kouření, jelikož snižuje chuť na cigaretu. Výborný proti depresím a dalším negativním emocím. Zahání strach a dodává sílu při rozhodování. V oblasti zdraví napomáhá vylučování a detoxikaci, přináší úlevu od bolesti. Záhněda je také účinná při léčení břicha, kyčlí a nohou

Záhněda je je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení kozoroh.

  

Jadeit, minerální kámenJADEIT 

Je starodávným, posvátným kamenem Dálného východu, jenž přitahuje lásku, má sílu prodlužovat život, přitahuje peníze. Chrání před neštěstími a nehodami, pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím. Je symbolem čistoty a vyrovnanosti, přináší do života harmonii, štěstí a přátelství. Uvolňuje emoce a podrážděnost, uklidňuje mysl. Stimuluje k práci, podporuje ambice a realizaci nápadů. Podporuje sebevědomí, sebejistotu, sebedůvěru, samostatnost a soběstačnost. Jadeit především pomáhá nemocem předcházet, ale také posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, ledvin, krevního oběhu. Pomáhá při problémech s otěhotněním, usnadňuje porod, tiší migrény a bolesti, snižuje teploty.

Jadeit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení ryby, býk, rak a váhy.

 

 Fluorit, minerální kámenFLUORIT

Fluorit je obdařený silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni. Posiluje naši mysl, myšlenky a zahání úzkost. Zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť. Je vhodný pro studenty. Dokonce se říká, že může zvýšit IQ. Je vhodný pro všechny, kteří pracují pod tlakem, nebo žijí ve vysokém tempu. Dodává řád každodennímu životu, uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu osobnosti, jemně otevírá dveře do podvědomí a nechává na povrch vyplynout potlačované pocity. Pomáhá obnovit sexuální rozkoš. Fluorit také posiluje účinky ostatních minerálů. Fluorit udržuje naše zdraví v ideální kondici. Čistí a odstraňuje v těle vše špatné, likviduje viry a pomáhá při infekcích, rýmě a nachlazení. Výborně působí na zuby, kosti, klouby i bolesti zad.

Fluorit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, ryby, býk, blíženec, váhy a štír.

 

 Karneol, minerální kámenKARNEOL

Je to stabilizující kámen s vysokou energií. Povzbuzuje sexualitu. Zmírňuje žárlivost a dodává odvahu v životních volbách a těžkých životních situacích. Podněcuje k pozitivnímu pohledu na svět. Přináší štěstí, prosperitu a zmírňuje tlak, který na Vás vytváří kolegové či šéf. Je talismanem pro úspěch. Když ho umístíte v blízkosti vchodových dveří, bude zajišťovat ochranu domova. Na nočním stolku pomůže navodit klidný spánek a zahnat noční můry. Karneol zlepšuje trávení a zažívání. Pomáhá při problémech s impotencí a neplodností. Karneol také zlepšuje náš krevní oběh, pomáhá při problémech s křečovými žílami a revmatismem. Dodává pravidelnost menstruačnímu cyklu a ulevuje při bolestech s ní spojených. Zlepšuje psychické rozpoložení při premenstruačním syndromu.

Karneol je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, blíženec, rak, lev, štír a kozoroh.

 

 Pyrit, minerální kámenPYRIT

Pyrit se podobá zlatu a to z něj činí symbol pro peníze, prosperitu a štěstí. Odstraňuje citové, fyzické, duchovní i duševní blokády. Zvyšuje vůli a motivaci, což je zvláště užitečné při překonávání špatných návyků. Pyrit vám pomůže cítit se vyváženě, energicky a plni pozitivní energie. Pomáhá napravit finanční potíže, dělat moudré finanční rozhodnutí a přitahuje hojnost. Překonává obavy na cestě k cíli a úspěchu. Zvyšuje příliv nových myšlenek, sebedůvěru, zlepšuje paměť. Překonává únavu, vyčerpanost, úzkost a zklamání. Zbavuje depresí. Při pravidelném nošení posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Pročišťuje dýchací cesty, oživuje krevní oběh, podporuje trávení a prokrvení pleti. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, plic a průdušek. Zmírňuje křeče a menstruační bolesti, podporuje činnost jater a sleziny.

Pyrit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, býk, lev a střelec.

  

Rodonit, minerální kámenRODONIT

V antické době rodonit chránil pocestné na cestách, zatímco ve středověku byl pro svou barvu považován za kámen štěstí, radosti a lásky. Navozuje klid, ve stresových situacích pomáhá vyvarovat se chyb. Působí skvěle na spánek a odhání zlé sny. Přináší citovou rovnováhu a navozuje pocit lásky. Hojí citová zranění z minulosti, dodává schopnost odpouštět, vytváří vědomí nezištné lásky sami k sobě. Výborně působí na srdce, plíce, dýchací systém (astma) a sluchové orgány. Pomáhá při závislostech, sebepoškozování a dlouhodobé citové bolesti včetně zlomeného srdce. Zvyšuje plodnost.

Rodonit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk.

  

 Dumortierit, minerální kámenDUMORTIERIT

Je to kámen naděje. Pomáhá překonat těžké životní situace. Učí nás užívat si život naplno a bez starostí. Dodává nám důvěru ve vlastní schopnosti a sílu tyto situace zvládnout a překonat. Podporuje pozitivní životní postoj, pomáhá odstraňovat staré blokády a vzory. Posiluje vůli zbavit se závislostí na tabáku, alkoholu či drogách. Zvyšuje koncentraci. Léčí duševní a nervová onemocnění.

Dumortierit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, panna a kozoroh.

   

 Malachit, minerální kámenMALACHIT

Je to silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Probouzí v nás lásku, cit, něhu, rozum, intuici a porozumění. Podporuje obchodní úspěch a vyrovnanost. Podporuje prožití plnějšího a intenzivnějšího života. Podněcuje k dobrodružství a ke změně. Malachit nám pomáhá překonávat stydlivost, která nám brání projevit vlastní názory a pocity. Dodává nám sebevědomí, jež nám umožňuje činit intuitivně správná rozhodnutí. Otevírá srdce bezpodmínečné lásce. Ve spojení s azuritem léčí citové blokády a duševní jizvy. Malachit je silný kámen, které je poměrně všestranný. Zklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Potlačuje křeče i menstruační. Podporuje buněčnou strukturu a DNA. Čistí játra, snižuje okyselení organismu. Vhodný je i na cukrovku. Mírní dyslexii.

Malachit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, rak, váhy a štír.

  

Topaz, minerální kámenTOPAZ

Je to ochranný kámen proti všem druhům negativity. Mírní strach, vztek a depresi. Zabraňuje náměsíčnosti a nočním můrám. Pomáhá nám při hledání nových cest a opustit tak staré návyky. Přitahuje peníze. Je kamenem lásky, majiteli pomůže být otevřený a dosáhnout vnitřní moudrosti, vhodný pro umělce. Přináší radost a hojnost, upevňuje zdraví, zaměřuje energii tam, kde je to třeba, uklidňuje, dobíjí, motivuje, přináší pravdu a odpuštění, též přízeň osudu zajišťující úspěšné dosažení stanovených cílů. Chrání před nachlazením, tiší kašel, snižuje vysoký krevní tlak.

Topaz je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení blíženec, lev a střelec.

  

Apatit, minerální kámenAPATIT

Apatit doplňuje energii a pomáhá nám dobíjet "baterky". Pomůže vám překonat citové vyčerpání, třídí v duši zmatky a spory, zklidňuje podrážděnost. Podporuje sebevědomí, otevřenost a kontakt s ostatními lidmi. Potlačuje lhostejnost, nepřátelství a odstraňuje negativní postoje. Potřebujete-li se otevřít novým myšlenkám, Apatit je ten pravý pomocník. Napomáhá uzavřeným lidem otevřít se ostatním a pomáhá s nimi s klidem komunikovat. Je to skvělý kámen pro hyperaktivní nebo autistické děti. Podněcuje ke zdravému stravování, potlačuje pocit hladu a zvyšuje účinnost metabolismu. Je vhodný pro lidi, kteří bojují s vysokým tlakem. Napomáhá při problémech s kostmi, klouby, žlázami.

Apatit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář a blíženec. Prozkoumat šperky s APATITEM.

 

 

 Chryzokol, minerální kámenCHRYZOKOL

Je kamenem klidu, tiší emoce. Pomáhá při meditaci a komunikaci. Vyhání negativní energie všeho druhu. Posiluje vztahy, které se stávají stabilními a pevnými jako skála. Posiluje vnitřní klid a vyrovnanost. Projevuje se rovněž rostoucí sebedůvěrou a vnímavostí. Zvyšuje osobní sílu a podněcuje kreativitu Působí na artritidu, choroby kostí, svalové křeče, potíže zažívacího traktu, vředy, krevní nemoci a problémy spojené s plícemi. Zbavuje játra, ledviny a střeva toxických látek. Jedná se o vynikající kámen pro ženy, jelikož pomáhá potlačovat menstruační křeče.

Chryzokol je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, býk, váhy, štír a střelec.

  

 Avanturín, minerální kámenAVANTURÍN

Je kamenem štěstí. Působí vysoce kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Ničí negativní pocity a myšlenky. Zvyšuje vnímavost, vytrvalost, kreativitu a inteligenci. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií. Posiluje řídící a rozhodovací schopnosti. Avanturín pomáhá uklidnit a tišit bolesti srdce. Zahání žaludeční nevolnost a rozptyluje negativní emoce i myšlenky. Jako všestranný léčivý prostředek přináší pocit vyrovnanosti a duševní pohody.

Avanturín je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, beran, býk, rak a střelec.

  

 Lepidolit, minerální kámenLEPIDOLIT

Kámen, který odstraňuje všechno negativní a dokáže velmi dobře odbourávat stres, vztek, hněv i mírnit deprese. Stabilizuje výkyvy nálad, návaly strachu i paniku. Přitahuje štěstí svému nositeli. Podporuje lásku, uklidňuje vztahy narušené emocemi a pomáhá usmíření mezi milenci. Lepidolit vyzařuje hluboký klid a proto je vhodný ho umístit na noční stolek a nechat posílit kvalitu spánku. Jeho místo je i na pracovním stole, kde pohlcuje elektromagnetické záření. Je tedy kamenem vhodný pro digitální detox. Lepidolit pomáhá na cestě k vašemu cíli. Je vhodný i v boji proti závislostem. Posiluje imunitní systém. Uvolňuje bolesti zad. Vhodný je při kožních nemocích, Alzheimerově chorobě a epilepsii.

Lepidolit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení ryby a střelec.

  

Červený JaspisČERVENÝ JASPIS

Jaspisu je přičítána velká magická moc a často se o něm hovoří jakožto o „matce všech kamenů“. Podporuje soustředění, přináší stabilitu a vyrovnanost. Přináší vnitřní útěchu v dobách, které jsou pro člověka emocionálně a duševně náročné. dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Kromě toho prodlužuje sexuální rozkoš. V oblasti zdraví podporuje imunitní systém, detoxikuje, působí na kožní problémy a pomáhá skoncovat s kouřením. Posiluje zažívací ústrojí, krevní oběh, aktivuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Podle tradice je také účinným prostředkem při epileptických záchvatech.

Jaspis je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, panna a váhy.

 

 Labradorit, minerální kámenLABRADORIT

Je to vysoce mystický a ochranný kámen, vnáší světlo do života. Labradorit je také kamenem intuice, meditace a aury. Pomáhá vyvolat vzpomínky, které dávno zapadly kamsi hluboko do paměti. Zklidňuje mysl a podporuje nás v uskutečňování snů. Uklidňuje hyperaktivní mysl a podporuje představivost, nové nápady. Navrací do života radost a spontánnost. Potlačuje strach a nejistotu. Je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn. Odstraňuje stres a deprese. Zmírňuje pocity chladu, chrání před nachlazením. Působí na bolesti páteře, kostí, zubů, revma, vysoký krevní tlak a nemoci srdce. Pomáhá při potížích s dýcháním, trávením i při menstruačních bolestech.

Labradorit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení rak a váhy.

   

Bílý Onxy, minerální kámenBÍLÝ ONYX

Onyx je kamenem ochrany, sebedůvěry a síly. Dodává sílu, ochraňuje před negativitou mířenou proti vám a neštěstím. Vede nás k opatrnosti a disciplíně. Pomáhá v těžkých obdobích, vyhání smutek a zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu. Posiluje ego, logické a analytické myšlení. Přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy. Pomáhá s krevními poruchami, problémy nohou, kostní dřeně, kostí i zubů. Redukuje nekontrolovatelné sexuální tužby. Chrání nás před těžkými nemocemi.

Onyx je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení lev, štír a kozoroh.

 

Vločkový Obsidián, minerální kámenObsidián, minerální kámen VLOČKOVÝ OBSIDIÁN/OBSIDIÁN

Dodává sebedůvěru, sílu odolávat nepřízním života a nalézt pevnou půdu pod nohama. Vhodný pro citlivé a jemné lidi. Působí především na psychiku, pomáhá rozvíjet fantazii. Pomáhá nám pochopit naše špatná rozhodnutí a chyby a ponaučit se z nich do budoucna. Tento kámen je vhodný mít při sobě při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Je dvoustranný kámen, doporučuje se používat s křišťálem, který reguluje jeho účinky. Vločkový obsidián posiluje obranyschopnost organismu, pomáhá předcházet virovým onemocněním. Podporuje obnovu buněk a látkovou výměnu. Pomáhá prokrvení pokožky a zvyšuje nízký krevní tlak.

Černý obsidián rozpouští šoky, traumata a blokády, pomáhá nám integrovat vlastní stinné stránky. Aktivuje nevyužité schopnosti. Symbolizuje sebeovládání a odolnost.

Obsidián je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení lev, váhy, štír, střelec a kozoroh.

 

 Sodalit, minerální kámenSODALIT

Spojuje logiku s intuicí a podněcuje naši vnímavost a představivost. Sodalit harmonizuje, uklidňuje, dodává odvahu, sebedůvěru a pomáhá uskutečnit naše sny a touhy. Zlepšuje koncentraci a chrání před konflikty. Pomáhá nám zůstat sami sebou za všech okolností a věřit si. Mezi modrými kameny má nejintenzivnější vibrace. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Také nám pomáhá ke klidnému a spokojenému spánku. V oblasti zdraví posiluje imunitu, podporuje funkci žláz, snižuje tlak a zklidňuje žaludek. Podporuje lymfatický systém, z těla odstraňuje toxiny. Pomáhá při úzkostných stavech a panických poruchách.

Sodalit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení panna, střelec a kozoroh.

 

 Čaroit, minerální kámenČAROIT

Čaroit je kamenem proměny, síly a energie. Napomáhá ovlivňovat duši a překonávat strach, obzvláště ten hluboce zakořeněný, má velkou hojivou moc na tělesné i duchovní úrovni. Probouzí bezvýhradnou lásku sám k sobě a pomáhá vyrovnat se s našimi zápornými vlastnostmi. Dodává energii a potlačuje stres a obavy. Zahání nespavost a dětem pomáhá klidně usínat. Podporuje oči, srdce, játra, slinivku a reguluje krevní tlak.  

Čaroit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení panna.

    

Černý Turmalín, minerálČERNÝ TURMALÍN

Turmalín je kamenem klidu, radosti a vitality. Ochranný kámen, jenž odvádí negativní energii všeho druhu, vtahuje do sebe nepříznivé působení jiných lidí, jejich nenávist a zlobu, takže nás se příliš nedotýká, odstraňuje stres, navozuje pozitivitu. Pomáhá realizovat naše sny, důležitá životní rozhodnutí a mít nadhled. Zvyšuje sebedůvěru a nezávislost. Zaručuje klidný a nerušený spánek. Turmalín posiluje imunitní systém a organismus, chrání ho - zejména srdce, míchu, nervy, krevní oběh. Pomáhá i při pooperační rekonvalescenci. Chrání před nemocemi přenášejícími se během oslabení organismu, působí na dyslexii a artritidu.

Turmalín je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení štír a kozoroh.

  

Křemen, minerální kámenBílý Křemen, minerální kámenKŘEMEN/BÍLÝ KŘEMEN

Je to nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pohlcuje, ukládá a reguluje energii. Je vhodný pro meditace, jelikož nás naplňuje klidem a mírem. Zvyšuje koncentraci a posiluje paměť. Podporuje štěstí a uvádí nás do stavu rovnováhy. Posiluje imunitní systém, činnost srdce, krevní oběh, činnost žaludku, jater, plic, střev a ledvin.

Křemen je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení střelec.

  

Býčí Oko, minerální kámenBÝČÍ OKO

Přináší štěstí a prosperitu. Jde o červenou odrůdu tygřího oka. Pomáhá se vyrovnat s těžkými situacemi a podporuje víru ve zlepšení. Tím, že povzbuzuje pocit vlastní hodnoty, uklidňuje ty, kteří trpí náhlými výbuchy nálad. Pomáhá nahlédnout do vlastního nitra a pochopit sebe sama. Je skvělým ochráncem na cestách. Pokud Vás čeká prezentace, nebo veřejný projev vezměte si na pomoc právě býčí oko - podporuje sebevědomí. Blahodárně působí na zlomeniny, rozmnožovací orgány, oči a krk. Odstraňuje křeče a vyrovnává činnost mozkových hemisfér.

Býčí oko je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení štír.

 

 Sokolí Oko, minerální kámenSOKOLÍ OKO

Je jednou z mnoha odrůd kamene zvaného tygří oko. Chrání před všemi formami nebezpečí. Uzemňuje ty, kteří ztrácí spojení s realitou. Má schopnost ukazovat věci tak jak jsou ve skutečnosti. Podporuje objektivitu, flexibilitu a toleranci. Je to duchovní kámen, Indiány nazývaný kamenem moudrých předků. Zahání chmurné myšlenky. Pomáhá nositeli vidět se takového, jaký je i se zápory, které podvědomě odmítá přijmout. Přitahuje peníze a bohatství. Posiluje zrak a působí na oční problémy a choroby. Mírní bolesti hlavy a migrény, tiší astma a napomáhá při léčbě plic a zlomených kostí. Podporuje rozmnožovací orgány.

Sokolí oko je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář.

  

Larimar, minerální kámenLARIMAR

Larimar také zvaný jako „kámen delfínů“ patří mezi nejvzácnější polodrahokamy na celém světě. Tento fakt je dán tím, že na světě existuje jediné naleziště této unikátní modré odrůdy pektolitu, kterou larimar je. Larimar se těží pouze v Karibiku ve velmi malé hornaté oblasti ostrova Hispaniola, asi 5 km vzdálené Rio Bahoruco v Dominikánské republice.  Larimar zklidňuje negativní nálady, obavy, zmírňuje stres a pečuje o fyzické a emocionální tělo. Je kamenem jasné komunikace, poskytuje sílu a odvahu potřebnou k otevřené komunikaci přímo od srdce. Také se používá jako ochranný kámen proti starostem. Hlavní energie larimaru směřuje do centra srdce, kde pomáhá při léčbě plic a průdušek. V centru hrdla pomáhá s léčbou horních cest dýchacích a v centru čela povzbuzuje mozkovou činnost.

Larimar je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář a ryby. A pro všechny maminky.

 

Citrín, minerální kámenCITRÍN

Kámen štěstí, hojnosti a prosperity. Zvyšuje tvůrčí schopnosti. Zbavuje nočního strachu a předchází nočním můrám. Pomáhá překonat deprese, smutek a špatné myšlenky. Dodává sílu, sebedůvěru a pozitivní pohled na svět. Urovnává vztahy a spory v rodině či skupině, napomáhá přijímat se takoví, jací jsme, dodává sebedůvěru, potlačuje sebezničující sklony, zmírňuje přecitlivělost – zejména na kritiku okolí. Jedná se o jeden z krystalů, které nikdy nepotřebují čištění. Podporuje krevní oběh, trávení, slinivku, močový systém, štítnou žlázu a nervový systém. Zbavuje všeho škodlivého. Pomáhá při menstruaci, menopauze a uvádí hormony do rovnováhy.

Citrín je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení lev, blíženci, panna a býk.

 

 Magnezit, minerální kámenMAGNEZIT

Zahání stres a jeho negativní účinky a dodává klid, nadhled, pozitivní myšlení a rozvahu. Pomáhá zbavit se závislosti na věcech, které škodí našemu zdraví (kouření, přejídání apod.) Učí nás mít rádi sama sebe, a tím nám pomáhá mít rád vše živé i neživé v našem okolí. Dodává našemu životu klid a harmonii. Magnezit je vhodný pro meditaci. Učí nás radovat se z toho co máme a neřešit co nám schází. Naučí nás přijímat sami sebe a ostatní takový jací jsou, bez potřeby je měnit. Celkově nás duševně očišťuje - pomáhá mysli komunikovat s našim srdcem. Když budete milovat sami sebe, dosáhnete osobního štěstí. Magnezit také prohlubuje spokojený spánek. Magnezit pomáhá tělu hospodařit s hořčíkem a zrychlit metabolismus. Snižuje cholesterol. Odstraňuje veškeré zplodiny i radioaktivitu z těla, ovlivňuje funkci štítné žlázy a krevní oběh. Působí na dýchací orgány, tlusté střevo, bolesti zubů, zad, revma, svalové a žaludeční křeče, střeva a žlučník, čistí krev, potlačuje tvorbu cyst a pomáhá při problémech s prostatou. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény. Také pomáhá neutralizovat tělesné pachy a regulovat pocení.

Magnezit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení rak a váhy.

 

UPOZORNĚNÍ
Použití minerálů není náhradou lékařské péče. V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého praktického lékaře. Všechny údaje o vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou pouze informativního charakteru čerpané z obecně známých informací a zdrojů.

1 položek celkem
Zpět do obchodu